O mně

Vitek_Novotny-profilJmenuji se Vítek Novotný a tady je pár vět o činnostech, kterým věnuji rád svůj čas.

Baví mě pohyb. Téměř jakýkoliv. Od mala mě provází sport. Hrál jsem hokej a nohejbal, asi 10 let zápasil v karate a od té doby mi bojové sporty doslova učarovaly. V současné době jsem odložil soutěžení na hřebík a snažím se hýbat více „pestře“, rozvíjet všechny aspekty pohybu. Míchám thajský box, BJJ, silovou gymnastiku, jógu s tím, co mě v danou chvíli zaujme. Poslední rok se například věnuji intenzivně otužování a zimnímu plavání. Pohyb je pro mě radost a cesta, jak udržovat pružné, silné a vybalancované nejen tělo, ale i mysl.
S rozvojem těla jde ruku v ruce rozvoj mysli. Tělo bez hlavy je totiž jako vejce bez skořápky. Hluboce se zajímám o psychologii a její fungování. Rád se rozvíjím a snažím se pracovat na sobě tak, abych život prožil, dělal smysluplné věci a ideálně pomohl k tomu, aby svět byl o trochu lepším místem. Srdcovým tématem je pro mě strach a práce s ním. Jsem přesvědčen, že tato schopnost má obrovský vliv na naší spokojenost a kvalitu života.
Moc rád se také bavím s lidmi. Na těchto stránkách předávám příběhy osobností, které mě zaujali svými činy a přístupem k životu. Dále pravidelně pořádám setkání Smysluplné rozhovory, kde si s lidmi povídáme o otázkách, které mají vést k zamyšlení nad hlubšími tématy. Působím také jako lektor v projektu Naučme se, kde mám kurzy o tématech, které jsou mi blízké.
Mám rád volný prostor a přírodu. Když čas dovolí, najdete mě potulovat se někde po horách a užívat si jejich atmosféru. Obecně rád cestuji a poznávám nová místa. Kdo ne, že?
Dále hodně čtu, dívám se na dobré filmy a rád trávím čas aktivně.